ייעוץ פסיכולוגי

ייעוץ פסיכולוגי הוא תחום בפסיכולוגיה הטיפולית המשקף את צרכיו של היחיד לקבל סיוע, ייעוץ, או עצה מאדם אחר. בניגוד לפסיכולוגיה הקלינית (פסיכולוג קליני) או הפסיכותרפיה (פסיכותרפיסט) השמות דגש על הפרעה נפשית, יעוץ פסיכולוגי בא מההקשר והצורך החברתי להתייעץ עם אדם אחר כדי לפתור בעיה, להתמודד עם משבר, ולתכנן התמודדות עם מצב שיש לשנותו.
הייעוץ מתאפיין בגישה של "פתרון בעיות", אימון (coaching), התמקדות בתהליכים מחשבתיים ומודעים, וחתירה לפתרונות רציונאליים. תהליך היעוץ מתמקד ב: "בעיות נורמליות" ולא "בהפרעות", ב"כאן ועכשיו", ולא בעבר הפסיכולוגי של המטופל, וכן בתפקודו הנוכחי של האדם, החלטות שיש להחליט ופעולות ושינויים שיש לבצע.
ניתן לפנות אלי כדי לקבל פגישות ייעוץ השונות במהותן מתהליך של טיפול. פגישות ייעוץ אצל פסיכולוג מאפשרות לאנשים שאינם מעוניינים בטיפול ארוך או המעדיפים לא להיכנס להיסטוריה הפסיכולוגית של עצמם לבחון נושאים שונים איתם הם מתמודדים בחייהם או במערכות היחסים אותם הם מנהלים. הייעוץ מתמקד בהבנה של הבעיה איתה מתמודד הלקוח והסתכלות עליה מנקודות מבט שונות הרלונטיות ללקוח. תהליך קצר זה מביא לעיתים קרובות לתובנות חדשות ומהירות המאפשרות התמודדות מודעת ויעילה יותר עם הבעיה המוצגת תוך ראית המציאות המורכבת באופן ברור יותר.
פגישות ייעוץ פסיכולוגי יכולות להיקבע באחד המשרדים בהן אני עובד או להתבצע באמצעות האינטרנט.