Skip to content

טיפול בחרדות

טיפול בחרדות

חרדה היא לרוב הפרעה טורדנית וכפייתית ואלו הסובלים מהפרעה זו מבצע פעולות ספציפיות חוזרות ונשנות בכל פעם שהוא נמצא באותה הסיטואציה, כמו כן התגובה היא לרוב לא פרופורציונאלית,כפייתית ואינה הגיונית.
דוגמאות אל חרדה יכולות לבוא לידי ביטוי בפעולות פשוטות שנעשות פעם אחר פעם בכפייה, למרות היותנו מודעים לפעולה שעשינו זה עתה עדיין נבצע את אותה הפעולה לאחר מכן לא שליטה. חרדות טיפול מעיסיק לא מאת פסיכולוגים בכל העולם שמנסים למצוא את הדרך הכי יעילה לפתרון הבעיה.

המודעות לחרדה

אנשים רבים מבצעים פעולות חוזרות ונשנות בפרק זמן קצר מאוד וברצף, הפעולות הללו אינן בשליטת המבצע אותה כגון בדיקה האם הארנק נמצא בתיק למרות שכמה שניות קודם לכן בדקנו את אותו הדבר.
ביצוע אותן הפעולות מהוות הפרעה טורדנית וכפייתית, המטופל מכיר בעובדה שהוא מבצע את הפעולות הללו בזו אחר זו ומבין שפעולות אלה הן מיותרות וחסרות היגיון אך אינו יכול לשלוט בכך.
דבר זה גורר הרגשה לא נעימה ואף כאב פנימי בכך שהאדם מרגיש שאין לו זכות בחירה והפעולות המבוצעות הן בלתי נשלטות, המחשבות משתלטות על אורך חייו של האדם ובעקבות כל אלה נוצרת תחושה של חוסר אונים ותסכול שכמובן מובילים אל חרדות.
לעיתים, אנשים אשר סובלים מהפרעות נפשיות כגון חרדות נמצאים במצבי לחץ נפשיים וזאת בעקבות המודעות הקיימת לגביי חזרה וביצוע של אותם הדברים, כלומר חזרה של ההפרעה למרות שאיננו מעוניין בכך.
תחושת התסכול נוצרת כאשר בהיגיון הבריא של האדם הוא מודע לכך שאיננו צריך לחזור על פעולות מסוימות במצבים ספציפיים אך גופו עדיין מבצע את הפעולות הללו מה שגורם לתחושה של אובדן שליטה על הגוף.
אך כמובן שישנה דרך התמודדות עם כל דבר, ולכן יש לפנות אל אבחון פסיכולוגי לחרדות.

ההתמודדות עם הפרעות חרדה

התנהגות טורדנית זו מפריעה למהלך התקין של החיים ולעיתים משפיעה על חלקים שנמצאים מסביב ואינם קשורים להפרעה בדרך זו או אחרת כגון תפקוד לקוי בעבודה או מצבים חברתיים שונים.
המטרה העיקרית של טיפול בחרדות היא להבין מדוע נעשות הפעולות הללו פעם אחר פעם ללא שליטה, מהו הגורם העיקרי שגורם מלכתחילה לבצע את הפעולה הראשונה שנעשית.
באמצעות טיפול בחרדות גורמים לאדם שסובל מהחרדה להבין את מהות החרדה, מהיכן הגיעה ומה השלכותיה, כמובן שהטיפול מונחה על ידי המטפל ויחד עם המטופל מגיעים לתשובות לשאלות הללו.
בדרך כלל, כאשר המטופל יגיע לתובנה ויודע מהיכן מגיעות ההפרעות הללו הוא ירגיש משוחרר יותר ויהיה לו קל יותר להתמודד עם הבעיה ממנה הוא סובל וגם לעזור לאותו פסיכולוג שטיפל בו.

מתי צריכה להידלק נורה אדומה ולקבל טיפול בחרדות?

לפני ששואלים איך מטפלים בחרדות? אחת השאלות השכיחות ביותר היא מתי צריכה להידלק לנו נורה אדומה בכל הקשור אל טיפול בחרדות קשות. כמובן שאנשים המכירים את הגוף שלהם ואת הנפש שלהם יכולים לזהות שמשהו מוזר בהם כבר בתחילת הדרך, אך ישנם אנשים שאינם מכירים את הגוף שלהם על בוריו והם מתחילים לחפש טיפול בהתקפי חרדה רק כאשר המצב הנפשי נמצא בשפל של ממש. התקף חרדה טיפול מיידי צריך להגיע כאשר הנכם מרגישים כי החרדה מלווה אתכם בכל צעד בחיים שלכם – פוגעת באיכות חייכם, פוגעת בתפקוד שלכם בבית, פוגעת בתקשורת של עם אנשים בסביבה שלכם, פוגעת באפשרויות הקידום שלכם ועוד. טיפול בחרדות אשר מגיע בזמן הנכון יכול להיות משמעותי מאוד בדרך להצלחה, חרדות טיפול אשר מגיעים בדייליי יכולים לקחת יותר זמן והאפקטיביות שלהם תהיה פחות אפקטיבית.

התקף חרדה טיפול מיידי – מתי מתחילים לראות בשינוי?

ניתן להגיד בצורה כמעט וודאית כי את התוצאות של טיפול בחרדות ניתן לראות כבר מהטיפולים הראשונים ועם הזמן התוצאות יהפכו להיות הרבה יותר אפקטיביות ומוחשיות. חרדות טיפול אומנם זה לא דבר של מה בכך, אך בסופו של יום אתם אלה שתחליטו עד כמה תתקדמו וכמה מהר תוכלו לראות את התוצאות בטיפול. המטפל יספק לכם את כל הכישורים על מנת להגיע לתוצאות, ואתם אלה שתצטרכו ליישם אותם בשטח.

איך מטפלים בחרדות באופן עצמאי?

איך לטפל בחרדות ללא עזרה מקצועית? זאת שאלה שקשה מאוד לענות עליה, ורוב האנשים לא יצליחו לטפל בחרדות ללא עזרה מקצועית של פסיכולוג או כל איש מקצוע הקשור לבריאות הנפש. טיפול בהתקפי חרדה חייב להיעשות עם איש מקצוע אשר מכיר את התחום ויודע לאבחן את אופיו של המטופל ואת שיטות הטיפול האפקטיביות עליו. טיפול בחרדות באופן עצמאי אולי בתחילת הדרך יראה תוצאות מסוימות, אך הן לא יחזיקו לזמן רב ומהר מאוד תחזרו לתחילת הדרך. טיפול בחרדות קשות או קלות לחייב להתבצע עם עזרה מקצועית, רק כך תוכלו להתגבר על החרדות פעם אחת ולתמיד.

תפריט נגישות

Call Now Button