איך מטפל רגשי יכול לסייע

מטפל רגשי אביב עוז

למטפל רגשי מנוסה, בעל ניסיון והמלצות יש השפעה עמוקה על הפחתת קשת של אתגרים, החל מהתקפי זעם ועד חרדות, OCD ונטיות להתמכרות. המומחיות בפן הרגשי וההכוונה האמפתית שבטיפול רגשי משמשים מגדלור של תקווה לאלה המנווטים במבוך של רגשות והתנהגויות סוערות.

התקפי זעם, הנובעים מרגשות מבולבלים וטריגרים לא פתורים, מוצאים מקום לעשות בו סדר בסביבה התומכת של הטיפול. מטפל רגשי מספק מרחב בטוח למטופל לחקור את שורשי הכעס, ומציע מנגנון התמודדות אפקטיבי לניהול ומניעת רגשות עזים אלו. באמצעות תרגול מותאם אישית, המטופל מסוגל להבין, לעבד ולתעל את הכעס שלהם בצורה בונה, במקום שיהפוך לזעם מיותר.

גם חרדות, עם השפעותיהן המשתקות על חיי היומיום, מקבלות מענה בעזרת הטיפול הרגשי.  מטפל רגשי מאפשר מגוון כלים מעשיים לזהות מהי החשיבה שמעוררת חרדה ואיך לשנות אותה. אחת הדרכים היעילות ביותר בטיפול זו הלמידה כיצד להשתמש בפחד כרגש מקדם ובכך לנטרל את החרדה המיותרת. ככול שהמטופל לומד כיצד להשתמש ברגשותיו במקום להדחיק אותם, הוא מטפח חוסן ורוגע פנימי יציב יותר.

הדפוסים המורכבים של ההפרעה האובססיבית-קומפולסיבית (OCD) נפרמים באמצעות מטפל רגשי. תוך שימוש בטיפול מבוסס ראיות ותוצאות כמו הטיפול אותו אני מעניק, ניתן לסייע לאנשים לאתגר ולעצב מחדש את המחשבות האובססיביות וההתנהגויות הכפייתית שלהם. בעזרת סבלנות והדרכה, אפשר להחזיר את השליטה על החשיבה ובכך גם על חיינו.

גם הנטייה להתמכרויות מופחתת משמעותית ככול שהתהליך הטיפול הרגשי מתקדם. מטפל רגשי מתעמק בסיבות ובטריגרים הבסיסיים המניעים התנהגויות ממכרות. מתוך שינוי הדחף להתמכרות מהשורש מוצעת מפת דרכים לשינוי דפוסי המחשבה וההתנהגות המזיקים. טיפול רגשי מותאם אישית ומאפשר מנגנון התמודדות בריא ומעצים ובכך באופן טבעי ובדרך מהנה להתמודד עם מעגל ההתמכרות ולהשתחרר ממנו.

ההשפעה של מטפל רגשי ממשיכה הרבה מעבר לגבולות הפגישה הטיפולית. המטרה היא שהמטופל ימשיך באופן עצמאי את התהליך לחיבור אותנטי יותר לעצמו הפנימי, גם בין הפגישות וכמובן להמשך חייו. ההדרכה הטיפולית מטפחת חוסן, ומציידת את המטופל בכלים הדרושים כדי לנווט את אתגרי החיים. באמצעות אמפתיה, מומחיות ומסירות רבה לריפוי, מטפל רגשי ממלא תפקיד מרכזי בהחזרת האיזון, העצמת אנשים לנהל חיים מספקים משוחררים מכבלי זעם, חרדות, חשיבה טורדנית והתמכרויות. לשיחה ראשונית ללא עלות מוזמנים להתקשר – 0524871100, אביב עוז, מטפל רגשי.