איך מוטיבציה פנימית קשורה לענווה

מוטיבציה פנימית טיפול

האם יכול להיות שכאשר אנו סובלים מחוסר משמעותי במוטיבציה, זה אומר שאין בנו מספיק ענווה? (זאת אומרת דימוי עצמי נמוך מידי או לחלופין גבוה מידי). במאמר קצר זה ננסה לבדוק זאת יחד. אישיות עם ענווה מספקת משמשת כזרז עצום עבור מוטיבציה פנימית עמוקה, ומזינה אנשים עם רצון שקט אך גמיש ועוצמתי להשיג את שאיפותיהם.

בניגוד לתפיסה המוטעית שענווה משולה לפסיביות, היא למעשה מולידה צורה חזקה של מוטיבציה. לאנשים עם ענווה מספקת יש בהירות ייחודית לגבי החוזקות והמגבלות שבהם, מה שמטפח חשיבה מאוזנת ורצון אמיתי לשיפור עצמי וצמיחה.

במקום לחפש פידבק חיצוני או אימות מאחרים, כשאנו ענווים יותר אנו מונעים באופן מהותי על ידי הרצון לשפר את עצמנו. מוקד שליטה פנימי זה מניע אותנו לעבר מטרות אישיות, ללא הפרעה מהדחף בשבחים חיצוניים או אישור מאחרים.

בנוסף, ענווה מטפחת חשיבה של למידה והתפתחות מתמשכים. אנשים בעלי התנהגות ענווה מודים בקלות שתמיד יש עוד מה ללמוד, מה שמניע אותם לחפש ידע ולחדד את כישוריהם ללא הרף.

בנוסף, אנשים עם ענווה מספקת נוטים להיות מונעים לטובת מטרה שהיא מעבר רק לעצמם. כמובן שקודם כל לטפח את עצמך, אך המוטיבציה שלנו גדלה משמעותית כאשר אנו מוצאים ומתחברים לרצון שבנו להשפיע באופן חיובי על חייהם של אחרים או למטרה גדולה יותר.

בעיקרו של דבר, ההשפעה החיובית של אישיות עם ענווה רבה על המוטיבציה הפנימית טמונה ביכולתה לטפח חתירה בלתי פוסקת לשיפור עצמי, צימאון לידע וצורת חשיבה מונעת מטרה אישית ומשותפת גם יחד. טבעה הבלתי מתנשא של הענווה מאפשר יותר גמישות מחשבתית, ומעצים אותנו לממש את שאיפותינו בנחישות בלתי מעורערת. בשיטת הטיפול “להרגיש מחשבה אמיתית” המטרה העיקרית היא למעשה להתחבר למהות הפנימי שלנו – שהיא לא מתנשאת מצד אחד וגם לא נחותה מצד שני, אלא שווה בין שווים. לשיחה ראשונית ללא עלות מוזמנים להתקשר – 0524871100, אביב עוז, מטפל רגשי.