איך אוסידי קשור לדימוי עצמי

טיפול ocd

כאשר אין לנו מספיק ענווה, זה אומר שנרגיש אחת משתי האפשרויות: או שנרגיש מעל אחרים עם דימוי עצמי מופרז וציפיות גבוהות מדי עצמנו, או שנחוש דימוי עצמי נמוך, חוויה של כישלון וציפיות נמוכות מידי מעצמו. לעיתים נרגיש תנועה לא יציבה בין שני המצבים האלו.

על פי שיטת טיפול OCD אותה אני מעניק כמטפל רגשי, מתאפשר שינוי עמוק בדיוק בהקשר הזה. לאישיות שיש בה ענווה מספקת יש כוח בלתי צפוי בהקלה על עומסי ההפרעה האובססיבית-קומפולסיבית (OCD). בתוך הדפוסים המורכבים של OCD, ענווה פועלת ככוח שקט אך עוצמתי, ומציע חוסן לאלו המנווטים במורכבות שלה.

OCD, המאופיין במחשבות חודרניות והתנהגויות כפייתיות, מופחת משמעותית כאשר נביא את עצמנו למצב של ענווה ודימוי עצמי מאוזן. אנשים בעלי נטייה לענווה נוטים לגשת לאתגרי החיים בתחושת פתיחות וקבלה. איכות זו מאפשרת להם להכיר במגבלותיהם ולאמץ את הפגיעות, תוך טיפוח הלך רוח תורם לניהול OCD.

לאנשים עם ענווה מספקת יש יכולת יוצאת דופן של התבוננות פנימית אותנטית וחמלה עצמית. במקום להיכנע לאופי המטריד של מחשבות אובססיביות, הם מראים לעתים קרובות קבלה של חוסר שלמות, מתוך הבנה ששליטה בכל היבט של החיים אינה אפשרית ואינה הכרחית.

יתר על כן, ענווה מטפחת נכונות לבקש עזרה והדרכה. ענווה מאפשרת לנו להתמודד ולשפר את צורת החשיבה, מתוך הכרה בצורך בסיוע מקצועי בניהול ה-OCD שלהם. נכונות זו לקבל תמיכה מזרזת את המסע לקראת ריפוי והתמודדות עם האתגרים שבאים עם OCD.

יתרה מכך, ענווה מטפחת חווית אמפתיה והבנה כלפי עצמנו. במקום ביקורת עצמית חריפה, כשיש בנו מספיק ענווה ניגש לאתגרים בעדשה חומלת. חמלה עצמית זו מהווה מגן מפני המצוקה הנגרמת על ידי OCD, מקדמת יחס עדין ומבין יותר כלפי עצמנו ברגעים קשים יותר.

למעשה, ההשפעה החיובית של אישיות עם ענווה על הפחתת OCD נעוצה ביכולתה לטפח קבלה, חמלה עצמית ונכונות לבקש תמיכה. השפעתה של ענווה בניווט בנוף המורכב של OCD מוכיחה את עצמה כבעלת ערך עצום, ונותנת יד יציבה בתוך הסערה של מחשבות אובססיביות והתנהגויות כפייתיות. המשמעות של דימוי עצמי מאוזן היא שגם החשיבה שלנו תהיה מאוזנת בריאה ונכונה, ולכן גם התנהגותנו. לשיחה ראשונית ללא עלות מוזמנים להתקשר – 0524871100, אביב עוז, מטפל רגשי.